Wiele osób twierdzi, że cena podręcznika, jak również ich niedostępność, może być głównym powodem, że trzeba będzie dużo wysiłku, aby je zdobyć. W związku z tym, że nie jest to jedyny sposób, żeby się do niego przekonać, nie ma co liczyć na to, że nie będzie łatwo kupić tanie podręczniki. Z pomocą przychodzą tutaj księgarnie internetowe.

Gdzie można znaleźć tanie podręczniki?

Jedni organizują akcje mające na celu zdobycie dowolnego podręcznika, a także przyjęcie wybranej przez siebie strategii zakupu, inni podchodzą do wielu rozproszonych po Polsce księgarni i antykwariatów. Inicjatorzy całej akcji zachęcają rodziców, aby nigdy nie skazywali już wykorzystanych podręczników na dożywotnie więzienie na zakurzonej półce, ale aby zaoferowali im kolejne życie, przekazując je komuś innemu. Niestety, ta wspaniała akcja w kilku częściach kraju nie wytrzymała konfrontacji z całym obecnym Internetem.

Zalety kupowania podręczników w sieci

Są rodzice, którzy przypadkowo odkryli tanie podręczniki do kupienia w internecie. Darmowe opcje do nabycia podręczników w sieci są ogromne. Praktycznie wszystkie księgarnie internetowe zapewniają podręczniki w naprawdę korzystnych cenach. Internet może być wypełniony stronami, na których można nabyć legalne, całkowicie darmowe e-booki. Są to na ogół dzieła klasyczne (w dziedzinie ludowej), książki odnoszące się do umiarkowanie popularnych twórców, lub krótsze rodzaje literackie bardziej znanych, które często mogą być przydatne w szkole dla dzieci. Darmowe książki w języku polskim będą dostępne w księgarni internetowej.

Jakie znaczenie będzie miała reklama i marketing?

Jak najbardziej, większość z tych promocji występuje (i to regularnie) w księgarniach internetowych. Prawie każda księgarnia internetowa podręczniki dosyć tanio oferuje (https://www.taniaksiazka.pl/tanie-podreczniki-szkolne-na-rok-2020-2021-ksiegarnia-internetowa-a-562.html). Wystarczy tylko przeglądać oferty kilku księgarni (również online). To prawda, że czasem trzeba poczekać na wybrany podręcznik w odpowiedniej cenie, ale jest to nieczęsta opcja. Możemy dzięki odrobinie cierpliwości trafić na niskie koszty, bezproblemowy, a czasem całkowicie darmowy transport.

Jak wyglądają programy partnerskie w księgarni internetowej?

Zawsze można kupić tu podręczniki za niższą cenę. Należy po prostu uzyskać doskonały program partnerski. I choć nie chcemy tego robić, możemy poprosić kogoś o kod na zakup podręczników w takim miejscu. Wbrew pozorom, czytelnicy nie zawahają się zaoferować komuś swojego kodu systemowego, ponieważ sami również czerpią z tego tytułu spore korzyści.

 

Renata